Press ESC to close

Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz?

Yumurtalar, tokluğu büyük ölçüde etkileyen gizemli, besleyici, yüksek proteinli bir ilaçtır. Bütün yumurta vücudun üretemediği dokuz amino asidin tamamını içerir ve bu amino asitler sindirildikten sonra bağırsakta iştah bastırıcı hormonların salınmasına neden olur.Yulaf gevreği yüksek lif içeriğine ve yüksek su emme kapasitesine sahiptir, bu da onları tok hissettirir. Yulafta bulunan beta-glukan gibi suda çözünür diyet lifleri midede suyu çekerek yoğunlaşır ve boşalmayı geciktirerek midenin dolu kalmasına yardımcı olur. Et, tavuk, hindi ve balıkta bol miktarda bulunan ve doyma süresi en uzun olan proteinler mikro besinlerdir. Ghrelin ve GLP-1 gibi tokluk hormonları üzerinde etkilidir. Az yağlı yağsız etler, tavuk/hindi göğsü ve balık yüksek protein içerir ve yağ oranı düşüktür, bu da uzun süre tok kalmanıza yardımcı olabilir.

Meyve Tüketimi Artırılabilir

  • Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz?
  • Meyveler su ve posa bakımından yüksek olduğu için aynı kaloriye sahip meyve suları ve tatlılara göre midede çok daha fazla yer kaplarlar ve tokluk hissine katkıda bulunurlar.
  • Özellikle ananas, elma ve portakal yüksek posa ve su içeriğine ve yüksek tokluk indeksine sahiptir.
  • Elmaları kabuğunu tüketmek için bol su ile yıkamak ve portakal ve beyaz etleri kabuk altında bırakmak daha fazla posa almanızı ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.
En çok zayıflatan spor Hareketleri
Gece yatmadan önce göbek eritme
Etkili spor programı zayıflama
Standart diyet listesi
Kilo vermek için motivasyon ekşi
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45