Press ESC to close

Aç Kalmadan Kilo Vermek

Aç kalmadan kilo vermek isteyenlerin yolu dengeli ve az beslenmekten geçer. Diyet sağlıklı ve dengeli bir şekilde yapılmazsa hem zihinsel hem de fiziksel olarak zarar verir. Çok yaygın ve imkânsız görünen kilo vermek, birkaç ipucu ve küçük detaylarla çok kolay.

Kahvaltıya yüklenmeyin

Kahvaltı, size enerji veren ve gün boyu sizi tok tutan en önemli öğündür. Özellikle kahvaltıda yumurta yemek sizi daha uzun süre tok tutar. Kahvaltıda süt içmeyi unutmayın.

Atıştırmalıklar

Atıştırmalıklar en büyük gıda yardımıdır. Atıştırmalıkları atlamak sizi acıktırır ve vücudunuz yağ depolamaya başlar. Bu nedenle her 23 saatte bir atıştırmalık tüketin. Yoğurt, yeşil çay, meyve, çiğ kuruyemiş gibi besinleri öğün aralarında ölçülü olarak tüketebilirsiniz.

Aç Kalmadan Kilo Vermek
Aç Kalmadan Kilo Vermek

Ekmek

Yemek denilince herkesin aklına hemen ekmek gelir. Ancak ekmeği tamamen kesmek bir hatadır. Yemeğinizle birlikte bir dilim tam tahıllı veya tam buğday ekmeği tüketmek, şeker seviyelerini dengeler ve daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. Tam tahıllar lif ihtiyacınızı karşılar ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yeterince yediğinizden emin olun

Önemli olanın az yemek değil, yeterince yemek olduğunu unutmayın. Az yemek daha hızlı kilo vermenizi sağlamaz, tam tersine vücudun dengesini bozar. Her öğünde yeterince yediğinizden emin olun.

Suyun Diyetteki Vazgeçilmez Konumunu Bilin

Özellikle yemeklerden önce 1 veya 2 bardak su içmek daha hızlı doymanızı ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Diyetinizi çeşitlendirin

Her zaman aynı diyeti yemiyorsunuz. Gün boyunca farklı besin gruplarından besinler tüketmeye özen gösterin.

Atıştırmalıklardan uzak durun

Markette satılan hafif yiyeceklerin normal yiyeceklerden pek farkı yok. Atıştırmalık olarak atıştırmalıklar yerine ev yapımı yoğurt ve meyveleri tercih edebilirsiniz.

Kalori takibini bırakmayın

Gün boyunca yediklerinizin yaklaşık kalorisi daha düzenli ve kontrollü kalmanıza yardımcı olur.

Salata

Salatayı hem ana öğününüzde hem de ara öğününüzde kullanmaktan çekinmeyin. Salata yediğinizde sadece gerekli vitaminleri almakla kalmaz, aynı zamanda çok fazla kalori tüketmeden uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur, çünkü istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Aç kalmadan kilo vermek zahmetli yöntemler arasındadır. Çünkü yediğinin takibini, pişme yöntemini, gramını vs. ayarlamak daha zordur. Fakat daha sağlıklı bir yöntemdir.

Depresyon ani kilo kaybı yaparmı
Kilo kaybı hangi hastalıkların belirtisidir
Kalori açığı diyeti
1 haftada 2 kilo vermek için kaç kalori almalıyım
Tansiyondan Kurtuldum
4445545.com 4445545.net 4445545.org 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45 444 55 45